Ubezpieczenie sportowe – co powinno zawierać?

Wakacje to czas, kiedy można odpocząć od pracy i codziennych obowiązków. Wiele osób preferuje jednak aktywne spędzenie urlopu i traktuje go jako okazję do rozwijania pasji sportowych. W takim przypadku warto pomyśleć o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia, które zapewni ochronę finansową w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Jakie elementy powinna zawierać dobra polisa sportowa? Odpowiadamy!

Na czym polega ubezpieczenie sportowe?

Zorganizowanie zagranicznego wyjazdu w obecnych czasach nie stanowi żadnego problemu. Biura podróży oprócz standardowych wczasów oferują również wycieczki dla aktywnych z dostępem do sportowych atrakcji. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujesz, powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne. Oprócz tego, jeżeli zamierzasz uprawiać sporty obarczone sporym ryzykiem kontuzji, warto zdecydować się na rozszerzenie ochrony o polisę sportową. Więcej na temat tego produktu ubezpieczeniowego przeczytasz w artykule https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-sportowe. Na czym polega takie ubezpieczenie? W razie wypadku lub kontuzji zostanie Ci wypłacone odszkodowanie, które pokryje koszty leczenia. To nie wszystko, gdyż ubezpieczenie sportowe oferuje znacznie więcej, w zależności od tego, na jaki pakiet się zdecydujesz.

Jakie elementy powinna zawierać polisa sportowa?

Dobre ubezpieczenie sportowe to takie, które będzie w stanie zapewnić Ci ochronę w najtrudniejszych sytuacjach. Standardowa polisa turystyczna obejmuje jedynie podstawowy zakres ryzyk, co oznacza, że otrzymasz pomoc w nagłych wypadkach. Większość towarzystw ubezpieczeniowych stosuje jednak wyłączenia odpowiedzialności, gdyby do uszczerbku na zdrowiu doszło podczas uprawiania ekstremalnych sportów. W tym celu wykupuje się właśnie polisę sportową, która powinna zawierać takie elementy, jak:

  • OC w życiu prywatnym dla sportowca, które zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej,
  • NNW, dzięki któremu otrzymasz rekompensatę za trwały uszczerbek na zdrowiu,
  • pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji oraz akcji ratunkowej,
  • ubezpieczenie od utraty lub zgubienia bagażu oraz uszkodzenia sprzętu sportowego,
  • wypłatę rekompensaty w razie odwołania imprezy sportowej.

Ubezpieczenie sportowe powinno być rozszerzone o kategorię sportów podwyższonego ryzyka. Jeżeli więc zamierzasz rekreacyjnie jeździć na rowerze lub spacerować po górach, wystarczy standardowa polisa turystyczna.

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie sportowe?

Polisę na wyjazd turystyczny obejmujący aktywności fizyczne możesz wykupić samodzielnie przez internet. Pomocny będzie kalkulator dostępny na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/, w którym określisz parametry ubezpieczenia i wyliczysz składkę. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji narzędzie zaproponuje listę ofert od różnych ubezpieczycieli. W ten sposób łatwo zweryfikujesz, gdzie dostaniesz najkorzystniejszy wariant ochrony w najniższej cenie. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeżeli zbliża się termin wyjazdu i nie masz czasu na osobiste spotkanie z agentem ubezpieczeniowym.