Alba: włoskie miasto przyjazne łasuchom

Na terenie tego słonecznego kraju unikalne atrakcje turystyczne i niespodzianki można spotkać niemal na każdym kroku. Włochy to kraj, który zachwyca i wzbudza wiele pozytywnych emocji. Wycieczki po jego terenie to wspaniała przygoda oraz jedyna w swoim rodzaju lekcja historii. W gronie tych miast, do zwiedzenia których zachęcają nas biura podróży, ważne miejsce zajmuje Alba. To miasto przyciąga miłośników dobrej kuchni, jednak nie tylko oni mogą tu miło i ciekawie spędzić wolny czas.

Alba od kuchni

Alba to miasto, które kojarzy się przede wszystkim ze wspaniałymi przysmakami. To w Albie mieści się słynna fabryka słodyczy Ferrero, która od pierwszej połowy XIX wieku podbija nasze serca (i żołądki) wybornymi przysmakami. To miasto Nutelli, które karierę zrobiło m. in. dzięki orzechom laskowym. Znana jest też Alba dzięki białym truflom oraz takim ważnym dodatkom, jak czerwone wina. A jakie obiekty warto zwiedzić w tym mieście?

Śladem najcenniejszych zabytków

Wycieczki do tego miasta są doskonałą propozycją nie tylko dla tych, którzy szanują włoskie specjały lub tez szukają na terenie Włoch nowych inspiracji do swych kuchni. Alba to miasto, które może się pochwalić ciekawą i długą historią. Jej cenne zabytki i historyczne uliczki mogą wprawić w zachwyt tych turystów, dla których Włochy to magiczny kraj pełen cennych pamiątek z dawnych czasów. Wiadomo, że miasto to istniało już w okresie rzymskim. By móc zapoznać się z pamiątkami z tego okresu, wystarczy odwiedzić tutejszą placówkę muzealną. To Muzeum Miejskie, którego dumą jest ciekawa kolekcja monet rzymskich. W czasie spaceru po mieście warto też zwrócić uwagę na ciekawe wieże z czasów średniowiecza oraz na jeden z najcenniejszych skarbów architektury sakralnej w tym mieście. Jest nim gotycka katedra św. Wawrzyńca, którą warto zwiedzić ze względu na jej ciekawe wnętrze.

Alba to jedno z tych miast, których bogactwo oraz niezwykły potencjał biura podróży dostrzegły już dawno. Wycieczki po terenie tego ośrodka miejskiego to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poznać nieco mniej znane Włochy. I tu czekają wyjątkowe atrakcje turystyczne, które mogą oczarować tak chętnie zwiedzających Albę turystów.

One thought on “Alba: włoskie miasto przyjazne łasuchom

Comments are closed.