Polowanie na ceny i pogodę, czyli…kiedy najlepiej jechać na wakacje?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na urlop w Polsce, czy interesują cię wakacje za granicą, z pewnością szukasz atrakcyjnej oferty, która będzie jednocześnie przystępna cenowo. Coraz więcej osób woli także unikać tłumów, które są normą w szczycie sezonu, a więc w okresie między czerwcem a sierpniem. Kiedy opłaca się jechać na wakacje, aby cieszyć się równie piękną pogodą, co latem i nie przepłacić?

Wakacje z biurem podróży – kiedy kupować?

Zastanawiasz się, kiedy wakacje są najbardziej opłacalne? Czy lepiej samemu zorganizować wyjazd, czy skorzystać z oferty biura podróży? Czy warto inwestować w last minute? Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj wypoczynku wybierasz. Aby cieszyć się urlopem bez zmartwień, coraz więcej ludzi decyduje się na zorganizowany wyjazd. Co ciekawe, usługa biura podróży nie musi pustoszyć twoich kieszeni! Wakacje w przedsprzedaży mogą okazać się tanie i pełne atrakcji.

Statystyki pokazują, że oferty last minute często bywają droższe niż wakacje opłacane z dużym wyprzedzeniem. Skąd biorą się te rozbieżności? Ośrodki hotelowe w turystycznych kurortach potrzebują środków na przygotowanie się do sezonu letniego. Czerpią je m.in. z przedpłat dokonywanych przez przyszłych gości np. zimą. Aby zachęcić wakacjowiczów do wcześniejszych rezerwacji, hotele oferują im bardzo atrakcyjne zniżki, co przekłada się na niższe ceny za całość pobytu. Okazuje się zatem, że w sezonie jesienno-zimowym możesz wykupić nawet luksusowe wakacje w cenie niższej i kilkaset złotych niż standardowo. Poza tym czeka na ciebie o wiele większy wybór ofert w popularnych, letnich miesiącach.

Pogoda poza sezonem nie musi być niekorzystna!

Choć w ostatnich latach polski klimat bywa nieprzewidywalny, istnieje kilka okresów w roku poza wysokim sezonem turystycznym, w którym możesz liczyć na przyjemną aurę. Wszystko zależy jednak także od twoich oczekiwań. Przykładowo jeśli liczysz na atrakcyjną opaleniznę i słoneczne kąpiele nad polskim morzem, maj, czerwiec czy wrzesień mogą cię rozczarować.

Jeśli jednak preferujesz spacery po plaży i zwiedzanie nadmorskich miejscowości w przyjemnej temperaturze, okres tuż przed wakacjami i po nich mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Inaczej sytuacja wygląda w zagranicznych, egzotycznych kurortach. Tam na wspaniałą, słoneczną pogodę możesz liczyć niemal przez cały rok!

Urlop w terminie wiosennym lub wczesnojesiennym to gwarancja wypoczynku w atrakcyjnych ośrodkach wczasowych bez tłumu gości i w przystępnych cenach.

Bezpieczeństwo niezależnie od pory wakacji

Niezależnie od celu twojej podróży i pory roku, zadbaj o bezpieczeństwo, aby z wakacji przywozić jedynie miłe wspomnienia. Ubezpieczenie turystyczne daje ci ochronę zarówno podczas urlopu w kraju, jak i za granicą. Wystarczy, że wybierzesz polisę dopasowaną do twoich potrzeb. W tym celu możesz skorzystać z internetowych porównywarek czy kalkulatorów, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-turystyczne/kalkulator.

Każdą polisę można rozbudowywać o dodatkowe usługi, aby zapewnić sobie pełną ochronę. Przed zakupem dokładnie zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia).

Udane wakacje poza sezonem? To możliwe! Zaplanuj urlop, unikając tłumów i ryzyka przepłacania, nie rezygnując z dobrej pogody. Regularnie sprawdzaj oferty biur podróży lub zorganizuj wyjazd na własnych warunkach.