Jaka jest różnica między kurortem i hotelem?

Zarówno hotele jak i kurorty to obiekty przystosowane do czasowego zakwaterowania gości. Różnica, w większości przypadków, polega na tym, że resorty posiadają zazwyczaj dodatkowe obiekty sportowe i rekreacyjne, oprawione w naturalne środowisko, które przyciągają gościa nie tylko do pokoju, w którym przebywa. Mimo to, wiele hoteli posiada już obiekty tego typu, które pozwalają na rekreację typową dla najlepszych kurortów. Planując nasz wyjazd, warto poznać charakterystykę miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i potwierdzić, że odpowiada ono naszym potrzebom i preferencjom.

Co to jest hotel?

Hotel to budynek przygotowany do tymczasowego zakwaterowania ludzi i jest najczęściej wykorzystywaną alternatywą dla osób podróżujących w celach zawodowych lub turystycznych. O jakości hotelu decyduje jego wyposażenie i świadczone przez niego usługi, takie jak parking, pralnia, czysala gimnastyczna.

Tak więc hotele można podzielić na różne kategorie w zależności od stopnia komfortu, jaki oferują: od 1 do 5 gwiazdek, litery od E do A. Ponadto, w zależności od infrastruktury, lokalizacji i właściwości hotelu, wyróżnia się różne typy hoteli, w tym hotele wypoczynkowe.

Kurort: znaczenie i cechy charakterystyczne

Jeśli szukasz pobytu w naturalnym środowisku z wysokiej klasy udogodnieniami i z wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu bez konieczności opuszczania terenu hotelu, idealnym miejscem zakwaterowania jest kurort.

Na wstępie należy zaznaczyć, że kurort to kompleks turystyczny, którego ocena wynosi zazwyczaj od 4 do 5 gwiazdek. Jedną z głównych różnic między kurortem a hotelem jest to, że ten pierwszy, znajdując się w naturalnym środowisku, zapewnia Ci mnóstwo dodatkowych atrakcji rekreacyjnych, które pozwalają w pełni cieszyć się pobytem. Sprawdź, jakie konkretnie kurorty warto odwiedzić nad Bałtykiem: https://jastrzebia24.pl/jakie-nadbaltyckie-kurorty-warto-odwiedzic-w-wakacje

Jeśli ośrodek znajduje się w okolicy plaży, będzie można popływać na rajskiej plaży i uprawiać sporty wodne. Jeśli natomiast wolisz chłód, możesz zatrzymać się w górskim kurorcie, gdzie będziesz miał zapewnione wszystko, co potrzebne do uprawiania sportów zimowych. Hotele są jednak zazwyczaj zlokalizowane w miastach lub w pobliżu lotnisk, więc oferta rekreacyjna i wypoczynkowa jest znacznie bardziej ograniczona. Ponadto kurorty posiadają wszystkie podstawowe udogodnienia hotelu i mają tę zaletę, że cała rodzina może wygodnie przebywać w jednym z ich w pełni wyposażonych mieszkań, co pozwala na cieplejszą i bardziej domową atmosferę niż w pokoju hotelowym.

Z drugiej strony, wiele kurortów posiada reżimy „all inclusive”, które pozwalają za stałą cenę korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez kompleks hotelowy, a także zajęć dla dzieci i dorosłych, posiłków w restauracjach, nielimitowanych napojów i przekąsek 24 godziny na dobę.