Wielkopolska dla ciekawych. Kórnik

Na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Wielkopolska, nikt z nas nie będzie mógł narzekać. Ta część kraju to liczne atrakcje przyrodnicze, ciekawe muzea oraz miasta, na terenie których każdy z nas może w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas. Jednym z tych miejsc, których w trakcie wycieczki po Wielkopolsce nie można pominąć, jest Kórnik.

Jakie zabytki przyciągają turystów do Kórnika?

Powodów, dla których warto odwiedzić to miasto, jest sporo. Kusi ono piękną okolicą, a ofert aktywnego wypoczynku w pięknej scenerii jest tu sporo. Kto znajdzie tanie noclegi w tej części Wielkopolski, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki wokół Jeziora Kórnickiego. Kuszą tu miejsca do plażowania i spacerów, kuszą kąpieliska i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Dodatkową atrakcją są tu wycieczkowe rejsy statkiem, w trakcie których można podziwiać Kórnik i okolice z wyjątkowej perspektywy. Nad jeziorem tym czeka też promenada, którą można dojść do majątku, którym niegdyś zarządzał ojciec Wisławy Szymborskiej. Do dziś zachował się tu dom, w którym znana poetka przyszła na świat, natomiast w jego pobliżu czeka pomnik – ławeczka, na której przysiadła noblistka.

Najcenniejszym zabytkiem Kórnika jest piękny zamek, którego właścicielem był m.in. Tytus Działyński. Budowla ta do dziś intryguje swą sylwetką oraz pięknymi wnętrzami, które turyści mogą zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Zamek ten świetnie radzi sobie jako muzeum, a prezentowane tu eksponaty mogą zrobić ogromne wrażenie na wszystkich zwiedzających.

Dumą Kórnika jest też arboretum, które otacza ów pałac. Spacer po jego terenie to nie lada gratka dla każdego miłośnika przyrody, a spacer po malowniczych alejkach jest szansą na zapoznanie się z wieloma cennymi gatunkami drzew i krzewów.

Więcej artykułów opisujących ciekawe miejsca w województwie wielkopolskim znajdziesz w serwisie https://www.poznanski.pl/.