Wycieczka na zachód Polski – Gorzów Wielkopolski i okolice

Strzelce Krajeńskie nie przypadły Wam do gustu? Szkoda, ale może w takim razie pojechać na wycieczkę na zachód? Pierwszą ciekawą miejscowością, która znajdzie się na naszej trasie jest Bogdaniec. Przyjeżdżając tu w sierpniu trafimy na doroczną imprezę Lubuskie Święto Chleba.

Z wycieczkową po Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

Wspominaliśmy już, że znajduje się tu oddział zamiejscowy Muzeum Lubuskiego, ale czy to nie stąd pochodzi słynny Zbyszko? Będąc tu można także wybrać się na spacer do Rezerwatu Przyrody Dębowa Góra i wejść na wieżę widokową. Inną wieżą widokową w okolicy jest ta położona przy Morenowym Lesie (także rezerwat przyrody). Kolejną stacją będzie miejscowość Nowiny Wielkie, gdzie odwiedzić można park dinozaurów.

Atrakcje turystyczne w Gorzowie Wlkp. i okolicach

Dzieciom się podoba, chociaż nie robi powalającego wrażenia. Mimo wszystko – polecamy. Dojeżdżamy w końcu do Witnicy. Do najciekawszych miejsc godnych odwiedzenia zaliczamy Muzeum Chwały Oręża Polskiego i Browar Witnica. Pomimo kłopotów finansowych zdołał utrzymać produkcję piwa. Jest tyle różnych rodzajów, że każdy amator tego trunku znajdzie coś dla siebie. Niecodzienny park tematyczny to Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji. To niezwykłe miejsce jest osobliwością regionu i warto je odwiedzić. Na terenie parku znajduje się także amfiteatr. Pomysłodawcą tego parku był Zbigniew Czarnuch. Więcej atrakcji turystycznych z okolic Gorzowa i całej Wielkopolski znajdziesz w serwisie https://www.poznanski.pl/.

Noclegi w okolicy Witnicy i Gorzowa Wielkopolskiego

Nietrudno znaleźć na tej trasie wygodne miejsce do spędzenia nocy w Gorzowie i okolicach. W samej miejscowości Witnica noclegi są dostępne np. w Hotelu Lord. Na uboczu (północ miasta) tuż nad jeziorem znajdują się dwa pensjonaty, m.in. Leśne Ustronie. Zdecydowanie polecane miejsce na weekend w Witnicy. Nieco bardziej w stronę Gorzowa Wielkopolskiego znajduje się Wzgórze Bzów – rewelacyjne miejsce dla ceniących ciszę i spokój osób.